Kapadokya Turları Tatil Home Güzel Atlar Diyarını Keşfet!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kapadokya Kamp Alanları - Kapadokya'da Kamp Nerede Yapılır?

Birbirinden Heyecanlı Aktiviteler Kapadokya’da!

Kapadokya kamp, yamaç paraşütü, safari ve diğer spor imkanları ile doğa sporu tutkunlarını ağırlıyor… Kapadokya sadece Peri Bacaları ile değil heyecanlı balon turları, at gezileri, karavan kampları ve doğa yürüyüşleriyle de meşhur. Konaklamalı turlarla gelen misafirler için her gün bir yeni aktivite olanağı tanıyan bu bereketli topraklar, eğlencenin merkezi oluyor aynı zamanda. Kapadokya turları ya da doğa gezileri ile şehre gelerek farklı noktalarda aktivitelerinizi yapabilirsiniz. 

Kapadokya’da Kamp Nasıl Yapılır? Kapadokya Kamp Alanları

Kapadokya’da alternatif konaklama seçeneklerinden birisi de doğanın içinde yer alan kamp alanlarıdır. Özgürce tatil anlayışını benimseyenler, vadi ve kanyonların, peri bacalarının yanı başında bulunan Kapadokya kamp alanları bölgelerinde çadır kurarak tatil yapmaktadırlar. İçinde karavan parkı, çadır kiralama, duş, yeme içme temini gibi hizmetlerin bulunduğu bu alanlar, özellikle gençler ve turistler tarafından tercih edilmektedir. Kapadokya kamp alanları çadır kiralarının 15 TL’den başladığı alanlarda karavan kiraları ise değişkendir. Kapadokya kamp alanları:

 • Ada Camping
 • Berlin Camping
 • Dilek Camping
 • Kapadokya Kamp
 • Mercan Camping
 • Panorama Kamp
 • Kaya Kamp
 • Çiftlik Kamp
 • Koru Mocamp
 • Özer Kamping
 • Kaya Camping Karavan
 • Dinler Camping
 • Dağ ve Doğa Yürüyüşü

Kapadokya doğa yürüyüşü aktiviteleri ile cennet coğrafyayı keşfe çıkın… Erciyes ve Hasan dağlarında yaşanan volkanik patlamalar sonucu ortaya çıkan volkanik tüflerin zamanla aşınması ile oluşan vadiler, yürüyüş turizmi açısından son derece uygundur. Göreme ve çevresinde doğal ve kültürel amaçlı yürüyüşler için kullanılan patikalar mevcuttur. Ayrıca yürüyüş yapabileceğiniz Kapadokya yürüyüş parkurları da mevcuttur.

Kızıl vadi ve Güllü dere: Bölgenin en gün batım noktası Kızıl vadi trekking grupları için ideal bir nokta. Kılıççılar vadisinin yamaçlarından geçerek ulaşılan bölgede bol bol Kapadokya fotoğrafları çekme imkanı da var.

Güvercinlik vadisi: Güvercinlikler, su kanalları ve mağara tünelleri gezilir. Uçhisar kasabasına uğrandıktan sonra Bağlıdere’de üzüm bağları ve meyve ağaçları arasından yola devam edilir.

Ayrıca İç Anadolu’nun tipik engebeli yapısına sahip olan Kapadokya’da köyleri gezmek, çarşı ve yakın ilçeleri görmek için de yürüyebilirsiniz.

[widget-130]

Bisiklet Turları- Kapadokya’da Kamp Yaparken Çok Eğleneceksiniz!

Kapadokya bisiklet turları aktivite arayanların tatilini renklendiriyor. Deneyimli rehberler eşliğinde yapılan bisiklet turları için çeşitli güzergahlar belirleniyor. Ayrıca yarışmalar da düzenleniyor. Bölgenin kayalık yapısına uygun zorlu parkurlarda yapılan bisiklet turları ile tatilciler farklı bir deneyim yaşıyorlar. Kapadokya bisiklet turları:

 • Uçhisar
 • Kalaba
 • Hacıbektaş
 • Gülşehir
 • Nevşehir
 • Ihlara mevkiinde yapılırken bu etaplarda sporcular yarışır.

Jeep Safari

Peri Bacalarının arasındaki parkurlarda cipler ile safari turları düzenlenir. Ihlara vadisi ve Güvercinlik mevkilerinde heyecanlı bir atmosferde gerçekleştirilen etkinlikler kimi dönem yarışlar halinde düzenlenir. Kapadokya turları etkinliklerinden biri de Jeep Safari olabilir.

2010 yılında Kapadokya’da yamaç paraşütü şampiyonası düzenlenmesine karar verilmiştir. Ancak o dönemlerde yapılan deneme uçuşlarında arazi ve hava şartları uygunluk göstermemiştir. Ancak günümüzde bu etkinliğin yapıldığı 3 bölge vardır.

Atlı Doğa Yürüyüşü – Kapadokya’da Kamp Keyifli Aktivitelerle Geçiyor!

 “Güzel Atlar Diyarı” olan Kapadokya’da atlı doğa yürüyüşleri düzenleniyor. Özellikle yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bu etkinlikte yeni başlayanlar için binicilik dersleri de verilmektedir. Vadileri ve köyleri kapsayan gezilerle at sırtında bu tarih ve kültür kentini görebilecek, keyifli bir deneyim yaşayacaksınız.

Bitki ve Hayvan Gözlemciliği – Kapadokya Kamp Yerleri Yakınında Keşfedilmeyi Bekleyen Güzellikler...

Nevşehir’e bağlı Kapadokya genellikle orman örtüsünden yoksundur. Bitki olarak sizleri üzüm bağları ve buğday tarlaları karşılar. Bitki ve hayvan gözlemciliği etkinlikleri ile yürüyüş yolları ve ormanlık alanlar boyunca karşınıza çıkacak yeni bitki türleri ile karşılaşabilirsiniz. Taşlık ve kayalık kesimlere çok iyi uyum sağlayabilen keklik tüm ilde görülür. Vadi boylarında tilki, tavşan, sansar ve kokarca ile vadi tabanlarına inen kayalıklarda güvercinleri gözlemleyebilirsiniz. Kapadokya muhteşem coğrafi zenginlikleri ile sınırsız aktivite olanağı sunuyor. Kapadokya turları ile hemen bölgeyi keşfe çıkabilirsiniz…

[widget-131]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98