Kapadokya Turları Tatil Home Güzel Atlar Diyarını Keşfet!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kapadokya Balon Turları – Kapadokya Balon Fiyatları ve Tur Programı

Balon Turları İle Gökyüzünü Keşfedin!

Kapadokya balon turu ile peri bacalarının eşsiz manzarasını görmeye gidiyoruz…

Kapadokya’da balon turları çok meşhurdur. Kapadokya turları ile yörede yapılacak en zevkli aktivite diyebiliriz hatta. Rengarenk balonlar bölgenin turistik simgesi haline gelmiştir. Sabah saatlerinden itibaren hava rüzgarsız ve yağışsızsa, gökyüzünü rengarenk balonlar kaplar burada.

Her yıl ortalama 1 milyon kişinin bindiği balonlar, içi gazla şişirilmiş hava araçlarıdır. Onlarca firma Kapadokya’da bu hizmeti vermektedir. Siz de Kapadokya balon turu heyecanını yaşayabilir, çektiğiniz fotoğraflarla anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Balon Turları Nasıl Düzenlenir? – Kapadokya Balon Turu 

Kapadokya balon turları 28ºC’nin üzerinde ve aşırı rüzgarlı koşullarda düzenlenmediği için genel olarak sabah saatlerinde yapılmaktadır. Güneş doğduktan sonra yaklaşık 05.00 – 06.00 civarı uçuş firmaları konukları otellerinden alır ve kalkış alanına getirirler. Kahvaltı ikramları sunulur ve balonların hazırlanması beklenir.

Sıcak hava balonlarında yönlendirme imkanı olmadığı için rüzgar yönünde hareket edilir. Her aktivitede pilotlar konukların yanında yer alır. Kapadokya balon turu uçuş süresince balonlar yaklaşık 1000 – 5500 feetlik yüksekliğe çıkarak güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını misafirlere izlettirirler. Uçuş sona erdiğinde de kutlama ve partiler düzenlenir. Bazı firmalar hatıra olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası vermektedir. Konuklar tekrar otellerine bırakılır ve etkinlik sona erer.

Balon turu programları her firmanın belirledikleri güzergahlarda start alır ve son bulur. Bu benzersiz deneyim 2 farklı şekilde sunulur: uzun ve kısa uçuş.

[widget-130]

1 saatlik bir Kapadokya turu fırsatı sunan etkinlikte keyifli zamanlar geçireceksiniz. Bu programı incelersek:

  • Sıcak hava balonu uçuş
  • Otelden alma ve tur bitiminde geri bırakma
  • Klimalı Minibüsler ile kalkış noktasına ulaşım
  • Kahvaltı Menüsü
  • Uçuş Madalyası ve Uçuş Katılım Belgesi
  • Uçuş bitiminde Şampanya ile Kutlama
  • Yiyecek ve içecekler, belirtilmediği sürece
  • İkramiyeler (isteğe bağlı)
  • 90 Dakika Uzun Uçuş

Standart uçuştan temel farkı önceden belirlenmiş bir kalkış alanı kullanmak yerine, o günün rüzgar şartlarını göz önüne alarak çevredeki kalkış alanlarından birinin seçilmesidir. Bunun için önceden pilotlar çevreyi gezer ve hazırlık yaparlar. Uzun Kapadokya balon turu, özellikle yabancı turistler tarafından tercih edilir.

Her iki Kapadokya balon turu da yöreyi kuş bakışı seyretmenizi sağlayacak. Programlar süresince manzarayı fotoğraflayabileceksiniz. Kartpostallık kareler ile Kapadokya fotoğraf albümünüzü oluşturabileceksiniz.

Balon Turu Fiyatları – Kapadokya Balon Turu İle Gökyüzüne Bakış!

Kapadokya balon turu fiyatları genel olarak standart bir çerçeveye sahiptir. Sağlanan imkanlara göre farklılaşabilir.

Bu keyifli aktivitenin size ne kadara mal olacağını merak ediyorsunuz elbette. Hemen hemen tüm firmalar birbirine yakın ücretler belirlerken TL, Euro ve Dolar şeklinde değişiklik gösterebiliyor. Evlilik teklifleri, doğum günü kutlamaları için ekstra ücretler de talep edilebilir.

[widget-131]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98