Kapadokya Turları Tatil Home Güzel Atlar Diyarını Keşfet!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kapadokya Gece Hayatı

Kapadokya’da Gece Eğlencesinin Keyfini Yaşayın! 

Kapadokya gece hayatı son yıllarda hareketlenmeye başlamıştır. Özellikle Kapadokya turları ile gelen turistler için eğlence organizasyonları düzenlenmektedir.

Bölgenin çok sayıda turist alması, burada eğlence ihtiyacını ön plana çıkarmış, yöresel gece hayatı oluşmasını sağlamıştır. Yüzlerce otelin kendi kafe ve restoranlarında müzik ve eğlence hizmetini sunmasının dışında özellikle Ürgüp, Göreme ve Avanos’ta birçok disko ve yerel bar bulunmaktadır. Kapadokya eğlence mekanları modernleşen yapıları ile ihtiyaçları karşılamaktadır.

Kapadokya gece hayatı dendiğinde Kapadokya’da ilgi çeken mekanlar ise Türk gecesi yapılan restoranlarla şarap evleridir. Ürgüp, Göreme ve Avanos çevresinde gidebileceğiniz bu mekanların sayısı 20’ye yakındır. Yerli turistlerin dışında yabancı ziyaretçiler bu eğlence şeklini daha çok benimsemiştir.

Türk Geceleri İle Geleneksel Eğlenceler – Kapadokya Gece Hayatı 

Kapadokya Türk geceleri için düzenlenen organizasyonların ünü tüm Türkiye’ye ulaşmıştır. Birçok Kapadokya restoranı, özellikle turistleri çekmek adına, Türk kültüründen örnekler sunulan bir gece düzenler. Kapadokya yemekleri eşliğinde yer sofralarında oturulup, kuzu çevirme yendiği, rakı ve şalgam içilip, çayda çıra oynandığı, dansözlerin dans ettiği ve yöresel kıyafetler giyildiği bir eğlence düzenlenir. Kapadokya Türk gecesi yemeksiz de düzenlenebilir.

Genel olarak Türk gecesi eğlencesi 20.00’de başlar 23.00’da sona erer. Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda’dan gelen gruplar ile Japonya, Kore, Çin, Tayvan ve bazı Uzak Doğu ülkelerinden turistlerin ilgisini daha çok etkinlik yılın 365 günü düzenleniyor.

Türkiye’nin farklı coğrafyalarını temsil eden zeybek, horon, halay gibi geleneksel oyunlar sergileniyor, kına geceleri canlandırılıyor. Yeme içmenin önemli bir yer edindiği Kapadokya eğlenceleri için özel menüler hazırlanıyor.

[widget-130]

Sema Gösterileri İle Aydınlanan Geceler – Kapadokya Gece Hayatı 

Kapadokya Türk geceleri içinde bir bölüm olan sema gösterileri bilindiği üzere Türk tarihinin ve inançlarının bir parçası olup manevi bir yolculuğu temsil etmektedir. Mevlana’nın öğretisinden yola çıkılarak gelişen, 7 bölümden oluşan ve her bölümün ayrı bir anlamı olan etkinlik Kapadokya’da her akşam düzenli olarak yapılmaktadır.

Türk geceleri sema gösterisi kayadan oyma mekanlarda, otel teraslarında ve bahçelerinde düzenlenir ve yaklaşık 1 saat sürer. yabancı turistlerin özellikle ilgisini çeken sema gösterileri için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Neyin sakinleştirici ve dinlendirici sesi ile manevi bir yolculuk sizi bekliyor. Kapadokya turları sema gösterisi izleme deneyimini siz de yaşayın…

Meşhur Şarap Evlerini Ziyaret Edin! – Kapadokya Gece Hayatı 

Kapadokya denince akla ilk gelenler bağcılık ve şarapçılıktır. Yöreye özgü Emir üzümlerinden üretilen beyaz şarapların kalitesinin ünü ülkemizi aşmıştır. 1980’li yılların başlarında ilk kez Doluca’nın çıkardığı Nevşah şarabı ile adını duyurmuştur. Kapadokya şarap evleri de turların gözde mekanlarındandır.

Turunuzun en önemli ayaklarından birini oluşturacak olan şarap evi gezileri ile farklı renkte ve lezzette çeşit çeşit şarabı tatma fırsatı bulacaksınız.

Erciyes Dağı, Hasan Dağı ve Melendiz Dağı gibi üç önemli yanardağın püskürttüğü lavlar sayesinde oluşan tüflü topraklar, hem iyi üzümler yetişmesini s hem de asma bitinin yok edilmesini sağlamıştır. Ayrıca kayaların oyulması ile oluşturulan yaşam alanları bu ürünlerin serin bir şekilde saklanmasını sağlamıştır. 

Kapadokya turu sizlere Kapadokya gece hayatını ve eğlence kültürünü yakından tanıtacak. Yaz – kış fark etmez Kapadokya’yı ziyaret etmek istiyorsanız hemen yerinizi ayırtın.

[widget-131]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98